Томос: стало відомо, про історичну подію для ПЦУ

В Україні розповіли про історичну подію для Православної церкви України – “історичний зсув”.

Як пише НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється на Facebook-сторінці Мірко Саблич.

Томос: стало відомо, про історичну подію для ПЦУ

Автори пишуть, що у неділю, 20 січня, сота громада перейшла з МП в ПЦУ.

“Це багато чи мало? Це до ганебного мало! Мало, на фоні 15 тисяч інших таких парафій-вогнищ “руsskаго” “міра” на українських землях; мало на фоні цілування в зад Гундяя і рашистів; мало на фоні плекання через МП недовартісної свідомості малороса-холуя”, – пишуть на сторінці.

Проте в той же час автори вважають, що це невимовно багато.

“Багато на фоні столітньої сакралізації церковнослов’янської культури; багато на фоні постійного адміністративного і особистого тиску на активістів громад, священиків і парафіян; багато на фоні щедрих фінансових вливань в усі парафії, “що вагаються”; багато на фоні короткого періода існування ПЦУ і того який шквал пропаганди ллється на вірян МП як з боку ЗМІ, так і на місцях. Напевне просто треба розуміти в яких турбулентних умовах відбувається цей історичний зсув. Набратися спокою. Але також потихеньку, в міру своїх сил допомагати цьому процесу — хто чим може”, – пишуть автори.

Раніше повідомлялось, що колишня православна громада церкви Московського патріархату  Храму Віри, Надії, Любові та матері їх Софії та її священник Ігор Савва приєднались до Православної церкви України. Релігійна громада тимчасово, до поки остаточно не буде сформовано структуру ПЦУ, входитиме до складу єпархії, якою керує митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко).

Нагадаємо, що причиною рішення про вихід громади з МП стали дії митрополита Луки, який близько року тому відмовився відспівати померлої дитини, яку раніше хрестили у Київському патріархаті.

Відмова священика спровокувала тоді хвилю невдоволення по всій країні. Українці висловлювали свій протест за допомогою флешмобу, приносячи до храмів МП іграшки та поширюючи у соцмережах світлини з хештегом #принеси_ляльку (або: #принеси_куклу).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *